Rezervace pokoje od do pro osob Rezervovat

Ceník

Jednolůžkový pokoj 990 Kč
Dvoulůžkový pokoj 1 360 Kč
Dvoulůžkový pokoj LUX 1 560 Kč
Přistýlka 300 Kč
Parkování Zdarma

Služby pro naše hosty

 • Kopírování a tisk Vašich dokumentů
 • Buzení telefonem
 • Denně čerstvý tisk
 • Turistické informace, tipy na výlety
 • Půjčovna kol
 • Zajištění transferu na letiště a nádraží
 • Lékárnička nebo rychlé přivolání lékaře
 • Čištění, praní a žehlení oděvů
 • Denní úklid pokojů
 • Internet na pokojích zdarma
 • Parkování u penzionu zdarma
 • Ubytování s pejsky (nutno informovat předem)
 • Bohatá snídaně formou ala carte/ bufetu
 • Kreditní karty- přijímáme karty typu: Visa, American Express, Eurocard-Mastercard, Maestro a další

Nabízíme pro naše hosty ubytování v devíti dvoulůžkových pokojích s manželskou postelí, jedním dvoulůžkovým pokojem s oddělenými postelemi, dvou jednolůžkových a jednom apartmánovém pokoji. Každý pokoj je plně klimatizován a je vybaven samostatnou koupelnou s toaletou. Samozřejmostí je i bezplatné připojení k internetu a televize. Další služby, které nabízíme, budete mít nachystány přímo na pokojích v prezentačních materiálech. Stejně jako tipy a rady kam na výlet nejen v okolí Prostějova.

V ceně ubytování si můžete dopřát kvalitní ranní snídani formou ala carte/ bufetu. Tu podáváme v čase 7:00 až 10:00 (při změně času prosím informujte předem, při zajištění bezlepkového pečiva informujte předem). Nenabízíme kupovaná jedno-porcovaná balení různých pochutin a podobně uměle vytvořená jídla. Vše je připravováno čerstvé a servírované v miskách nebo přímo určených nádobách.

Mícháme si kvalitní smetanové jogurty s různými druhy ovoce, čímž docílíme odstranění konzervantů a umělých barviv. Vyrábíme vlastní pomazánky i saláty, krájíme kvalitní máslo a podáváme domácí chléb a pečivo, každé ráno čerstvé. Samozřejmostí jsou vajíčka na mnoho způsobů, párky, slanina, šunka, sýr a další chutné pokrmy připravovány v prostorech restaurace. Nesmíme totiž zapomenout na to, že kvalitní snídaně je základ každého úspěšného dne!

Nabízíme hostům čištění, praní a žehlení prádla, přímo u nás v penzionu.

V ceně ubytování je samozřejmostí také parkování vozidla v uzavřeném parkovacím prostoru s kamerovým systémem. Cyklistická kola a motocykly je možné také parkovat ve dvoře (případně využít zastřešené prostory - pro kola).

Na požádání Vám můžeme také zařídit vyzvednutí z letiště, autobusového nebo vlakového nádraží. Tyto služby vždy prosíme nahlásit dopředu.

Tipy a zajímavosti v okolí

Vyhlídka z radniční věže
Dominantou města Prostějov je nová radnice z roku 1914 s věží vysokou 66 metrů a orlojem. Kapacita návštěvníků věže je stanovena maximálně na 13 osob. Prohlídky radniční věže jsou zdarma.

Rodný dům básníka Jiřího Wolkera
Dům se nachází na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově. Busta nad vchodem je dílem Jana Tesaře a Antonína Navrátila z roku 1959 a připomíná jeho mladý věk 24 let, kdy zemřel na tuberkulózu. S jeho dílem se můžou lidé seznámit v místním muzeu, kde má stálou expozici.

Hloučela - prostějovská stezka
Jediný tok, který má na své pouti několik názvů. Pramen leží v Drahanské vrchovině, na prostoru bažiny v hlubokých lesích. Stezka podél říčky Hloučely začíná u mostu na Olomoucké ulici. Je na červené turistické značce od Hl. nádraží v Prostějově, směrem k Plumlovské přehradě a na Jantarové cyklostezce. Jedná se o nejvýznamější rekreační zelený pás města Prostějova. Stezka je dlouhá asi 4 km a obsahuje 11 informačních tabulí. Stezka nabízí vynikající možnost odpočinku a relaxace procházkou.

Více

Zámek Plumlov
Raně barokní zámek v Plumlově na místě původního hradu nedaloko plumlovského náměstí, vystavěný za Lichtenštejnů. Původně se počítalo se čtyřkřídlou stavbou, pro nedostatek financí však vzniklo jen jedno nedokončené křídlo. Po ničivé vichřici v r. 1801 měl být zbořen. Zámecké interiéry slouží také k pořádání koncertů a divadelních představení.

Zámek Čechy pod Kosířem
Čtyřkřídlý zámek v Čechách pod Kosířem vznikl na poč. 18. stol. barokní přestavbou renesanční tvrze, od r. 1768 do r. 1945 v držení rodu Sylva-Taroucca, ve 40. letech 19. stol. přestavěn v pozdně empírovém stylu, v zámku pamětní síň Josefa Mánesa, který zde žil a tvořil v letech 1846-1870, rozlehlý park s desítkami druhů listnatých i jehličnatých dřevin, vyhlídkovou věží a pavilonem se sochou J. Mánesa, východisko naučné stezky kolem Velkého Kosíře.

Rozhledna Kosíř
Rozhledna stojí na vrcholu Velkého Kosíře (442 m n. m) a vedou na ni stezky ze všech okolních vesnic. Pro veřejnost byla otevřena 22. 6. 2013. Jedná se o dřevěnou stavbu ve tvaru komolého kužele s betonovým soklem, ve kterém je umístěno zázemí pro provoz - WC, pokladna a prodejna suvenýrů. Dřevěné schodiště je kryto plechovými stěnami a střechou. Vyhlídková plošina leží ve výšce 25 metrů.

Zámek Náměšť na Hané
Barokní zámek v Náměšti na Hané s bohatým interiérem obsahuje také sbírku kočárů olomouckých biskupů a arcibiskupů. Zámek je obklopen parkem ve francouzském stylu. Přístupové cesty jsou lemovány alejemi lip až 200 let starých.

Hrad Bouzov
Hrad Bouzov je doložen v pramenech z počátku 14. století. Byl postupně v držení několika významných šlechtických rodů, k nejznámějším patřil rod pánů z Kunštátu. Je možné, že bouzovský hrad byl rodištěm krále Jiřího z Poděbrad. Na konci 17. století se panství s hradem dostalo do vlastnictví Řádu německých rytířů, v jejichž držení byl hrad až do roku 1939. Podoba hradu je dána velkolepou romantickou přestavbou v letech 1896-1912. Velmistr řádu arcivévoda Evžen Habsburský nechal hrad umělecky vyzdobit. Byla tím vytvořena téměř dokonalá iluze mohutného středověkého sídla v gotickém a renesančním slohu. Hrad i jeho okolí bývá často využíván filmaři pro natáčení romantických scenérií pohádek.

ZOO Olomouc
Zoologická zahrada Olomouc byla pro veřejnost otevřena v roce 1956. Na ploše 42,5 ha v současné době chová na 1861 kusů zvířat v 354 druzích. Rozprostírá se v krásných lesích v podhůří Nízkého Jeseníku, v blízkosti krajského města Olomouc, v jeho místní části - Svatém Kopečku a je lehce dostupná MHD. Pro děti je přímo v areálu umístěno nejen dětské hřiště, ale i lanové centrum Lanáček. Děti však hlavně láká blízký kontakt se zvířaty. Dospělí si odpočinou v mnoha příjemných zákoutích rozmístěných po celé trase obchůzky. Zoo je otevřena 365 dní v roce.

U KONÍČKA
Penzion & Restaurace
Nerudova 2, Prostějov
+420 774 72 42 42
Pondělí 07:00 - 23:00
Úterý 07:00 - 23:00
Středa 07:00 - 23:00
Čtvrtek 07:00 - 23:00
Pátek 07:00 - 00:00
Sobota 11:00 - 00:00
Neděle 11:00 - 22:00
restaurace@penzionukonicka.cz
Příjímáme platební karty Přijímáme stravenky a platební karty. Stravenky příjímáme pouze v době oběda od 11:00 do 15:00.
Penzion a restaurace U Koníčka
Wifi připojení zdarma